ایسنا

ارزیابی فعالیت های ۶۳ دستگاه اجرایی استان تهران در جشنواره شهید رجایی

مسعود شفیعی در گفتگو با ایسنا، در تشریح برگزاری بیست و دومین دوره جشنواره شهید رجایی و تجلیل از دستگاه های اجرایی استان تهران گفت: ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی در این دوره از جشنواره شهید رجایی در قالب مستندات و گزارشات موجود در «سامانه ارزیابی» صورت گرفته و فعالیتهای ۶۳ دستگاه اجرایی استان با توجه به شاخصهای عمومی و اختصاصی، مورد بررسی قرار گرفته است.
وی افزود: مبنای تقدیر از دستگاههای اجرایی استان در جشنواره شهید رجایی، عملکرد آنها در سال ۱۳۹۸ است. در واقع عملکرد ۶۳ دستگاه اجرایی کشور در قالب شاخصهای عمومی و اختصاصی ارزیابی شده است. این ارزیابی با مشارکت تعدادی از دستگاههای اجرایی استان از جمله استانداری صورت گرفته است.
وی ادامه داد: هماهنگی بسیار خوبی با دستگاههای متولی موضوع ارزیابی در سطح ملی و استانی داشتیم؛ این همکاری و هماهنگی در سطح دستگاههای اجرایی استان نیز وجود داشته است البته نباید از تاثیرات منفی شیوع این ویروس بر عملکرد، چشم پوشی کرد؛ همان طور که تعدادی از همکاران ما در دستگاههای اجرایی به این ویروس مبتلا شدند که برخی از این افراد کارشناس، مدیر و یا رابط حوزه ارزیابی بوده اند؛ این امر سازمان را با چالش مواجه کرده است با این حال تلاش شد تا فرایندی که از ابتدای سال ۱۳۹۸ شروع شده بود در تیرماه ۱۳۹۹ به پایان برسد.
وی تاکید کرد: دو استراتژی برای انتخاب دستگاههای برتر داریم؛ نخست اینکه دستگاهها در گروههای پنجگانه شامل آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، عمومی و قضایی، سلامت و رفاه اجتماعی، تولیدی و خدماتی، زیربنایی و توسعه زیرساخت تقسیم می شوند که از یک یا دو دستگاه در هر گروه تجلیل خواهد شد و استراتژی دوم بررسی میزان رشد امتیاز عملکردی دستگاههای اجرایی استان طی دو سال اخیر و انتخاب برگزیدگان بر مبنای آن است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در تشریح ارزیابی دستگاه ها به محورهای ارزیابی اشاره کرد و افزود: علاوه بر این پنج گروه، ما محورهای برجسته دیگری به عنوان محورهای کلیدی در استان داریم، مانند موضوع اقتصاد مقاومتی و یا رصد تحقق توسعه استان که ما با بررسی آنها مشخص می کنیم کدام دستگاهها در تحقق اهداف برنامه توسعه موفق تر بوده اند. پس یک دسته از تجلیل شوندگان بر مبنای گروه های پنجگانه و میزان رشد عملکرد در دوسال و دیگری در موضوعات محوری و کلیدی استان قرار گرفته و از آنها تجلیل می شود.
وی افزود: دسته سومی که در آن دستگاهها مورد ارزیابی قرار می گیرند میزان رشد شاخص های عمومی و اختصاصی است؛ یعنی دستگاه هایی که امتیازات شاخص های عمومی و اختصاصی آنها رشد و توسعه داشته است مورد تجلیل قرار خواهند گرفت. همچنین استانداری تهران هم به طور جداگانه عملکرد فرماندار هر شهرستان و نیز بخشدار هر بخش را مورد ارزیابی قرار داده و نتایج آن را ارائه می کند. بر اساس این نتایج از فرمانداران و بخشداران برتر نیز تجلیل خواهیم کرد. در غیر این صورت ارزیابی به همان تقسیم بندی سه گروه محدود می شود.
وی تاکید کرد: محور دیگر ارزیابی ها مربوط به حوزه کرونا است؛ در این سطح دستگاههایی که در رابطه با کنترل کرونا بهترین عملکرد را داشته اند به عنوان دستگاههای نمونه مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
انتهای پیام

مشاهده خبر در سایت منبع

0
اشتراک گذاری:
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی الفاظ رکیک و توهین آمیز یا مغایر با قوانین کشور و شئونات اسلامی باشند، منتشر نمی شوند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظری برای نمایش وجود ندارد.

بزودی سایت خبرخوان تیترکده، با امکاناتی پیشرفته و تغییرات بسیار گسترده جهت آگاهی هر چه بیشتر کاربران بروزرسانی خواهد شد.رد کردن