دانشجو

بیانیه دفاتر بسیج دانشجویی البرز در واکنش به فعال سازی مکانیزم ماشه توسط امریکا

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، متن بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
امام خمینی (ره)؛ در این زمان سکوت در مقابل ستمکاری اعانت به ستمکاران است. (۱۵ خرداد ۱۳۴۳)
پنج سال پس از مذاکرات هسته‌ای تیر خلاصی که در سایه بی خردی و توهم مدعیان زبان بلد دنیا، در سال۱۳۹۴ و پس از انعقاد توافقنامه برجام در اسلحه آمریکایی مخفی نگه داشته شده بود اکنون در حال شلیک شدن است.
حالا و پس از خروج آمریکا از برجام، و درست در زمانی که انتظار می‌رفت دولت جمهوری اسلامی در حرکتی متقابل و تلافی جویانه، سیاست مداران تروریست آمریکایی را سر جای خود بنشاند تنها به برداشتن پنج گام کاهش تعهدات هسته‌ای خود بسنده کرد که این در قبال خروج آمریکا از برجام و عمل نکردن به هیچ کدام از تعهداتش یعنی همان تقریبٱ هیچ …
اکنون که از نظر حقوقی، آمریکا دیگر عضو برجام نیست بند‌های ۳۶ و۳۷ قطعنامه نیز همین ادعا را تأیید می‌کند.
قابل تفسیر بودن متن برجام برای طرفین هم باعث شده تا توهم بی اثری آمریکا در شورای امنیت در ذهن برخی از مقامات ما به وجود آید، از این رو آمریکا علی رغم خروج یک جانبه از برجام معتقد است که هنوز یکی از اعضای مشارکت کننده برجام است و شأنیت هئیت مؤسس را داراست.
از آنجا که شورای امنیت سازمان ملل بیشتر یک نهاد سیاسی است تا حقوقی و
تفسیر شورای امنیت سازمان ملل از بند‌های ۱۰ و ۱۱ قطعنامه نیز همان تفسیر آمریکا خواهد بود و اگر کشوری‌های مخالف نیز سعی کنند بر علیه آمریکا قطعنامه‌ای ارائه کنند با وتوی آمریکا مواجه خواهند شد.
این امر در قطعنامه ۲۲۳۱ متفاوت است، این قطعنامه که در شورای امنیت تصویب شده بود از سال ۲۰۱۵ به حالت تعلیق در آمده است..
اکنون با گذشت هفت سال از دولتی که اقتصاد را شرطی کرده است و معیشت مردم را به تعامل نابخردانه با غرب گره زده است و از موضع ضعف در مقابل غرب ظاهر شده است نمی‌توان انتظار داشت که در مقابل بازگشت تحریم‌های سازمان ملل از خود واکنشی نشان بدهد.
واضح است که نبود واکنش مناسب از طرف ایران قبل از ۳۰ شهریور ابتکار عمل را به طرف‌های دیگر خواهد سپرد و در عمل با یک بازی منفعلانه سودی در عمل برای ما نخواهد داشت.
عدم اقدام متقابل به بازگشت تحریم‌های سازمان ملل یعنی فرستادن پالس ضعف به طرف مقابل و بست نا امیدی در داخل و گره زدن حل مشکلات معیشتی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا.
در این شرایط با عدم واکنش دولت و سکوت محض رسانه ای، نقش مجلس بیش از پیش نمود پیدا می‌کند.
اکنون و با گذشت سه ماه از آغاز مجلسی که رهبر حکیم انقلاب امیدوارانه به آن می‌نگرند، مجلس و نمایندگان ملت در دو راهی حساسی قرار گرفته اند که یا باید تئوری وادادگی سیاسی را تأیید کنند و یا در مقابل زیاده خواهی آمریکا بأیستند.
مجلس می‌تواند با پذیرش سلطه استکبار و زیر پا گذاشتن عزت نفس و عدم موضع گیری، راه مجلس گذشته را در پیش بگیرد و یا می‌تواند با اقدامی پیش دستانه آمریکا را سر جای خود بنشاند.
در این مسیر و در حرکتی تلافی جویانه مجلس می‌تواند با تصویب طرح ۳ فوریتی خروج از برجام، توقف کامل تعهدات را انجام داده و یا گزینه‌هایی از جمله اخراج بازرسان آژانس و جمع آوری دوربین‌های نظارتی و خروج از پیمان NPT و خروج از پروتکل الحاقی را در پیش گیرد.
اما سکوتی که امروز در میان مقامات علی الخصوص مجلسی‌ها حکم فرماست، می‌تواند به مثابه خنجری باشد که زخمی عمیق‌تر از تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام بر حیثیت کشور انقلابی ایران وارد ساخت.
حال که نتایج این زخم هفت ساله که سازشکاران بر ملت وارد ساختند در حال نمایان شدن است، از شما نمایندگان مجلس انتظار داریم به وظیفه خود پایبند باشید و موضع خود را به صورت شفاف ابراز کنید و مسیر تغییر و تحول را هموار سازید.
بی شک تغییر و تحول هزینه دارد، اما سکوت و سازشکاری در قبال خیانت هزینه‌ای چندین برابر خواهد داشت.
والسلام علی من التبع الهدی
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
بسیج دانشجویی دانشگاه خوارزمی کرج
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرج
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی (فنی کرج)
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کرج
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی البرز
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نظرآباد
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد هشتگرد
بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی البرز
بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم فردوسی
قرارگاه شهید مصطفی احمدی روشن استان البرزمشاهده خبر در سایت منبع

0
اشتراک گذاری:
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی الفاظ رکیک و توهین آمیز یا مغایر با قوانین کشور و شئونات اسلامی باشند، منتشر نمی شوند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظری برای نمایش وجود ندارد.