کوین سرا

تحلیل تکنیکال روند قیمت بیت کوین و اتریوم در هفته جاری

ارزهای بزرگ بازار روز دوشنبه را با روند نزولی آغاز کردند. عدم موفقیت در شکست و عبور از سطح های پیوت اهمیت سطح های حمایت را برجسته می کند. در ادامه به تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم می پردازیم.

نکته: نقاط چرخش قیمت در نمودار پیوت نامیده می شوند.

تحلیل قیمت بیت کوین در هفته ای که گذشت

بیت کوین از دوشنبه هفته قبل تا تاریخ ۱۳ سپتامبر ۰.۵۴ درصد افزایش داشت. پس از کاهش ۱۲.۳۹ درصدی نسبت به هفته قبل، این ارز روز یک شنبه را با سطح قیمتی ۱۰۳۳۱ دلار به پایان رساند.

شروع هفته پر نوسانی بود. قیمت بیت کوین در روز دوشنبه هفته قبل به کف ۹۹۱۳.۸ دلار کاهش یافت و سپس شمع روزانه را با ۱.۱۸ درصد افزایش بست.

اولین سطح حمایت اصلی در ۹۴۵۵ دلار اجازه نداد تا قیمت کاهش بیشتری داشته باشد.قیمت بیت کوین در روز سه شنبه تا سطح ۱۰۴۶۴ دلار رسید و سپس روند آن معکوس شد.

این روند معکوس باعث شد تا قبل از ایجاد سطح حمایت، قیمت به کف هفته در سطح ۹۸۸۲ دلار برسد.

دوباره اولین سطح حمایت اصلی در ۹۴۴۵ دلار قیمت را به سطح های بالاتر هدایت کرد و بیت کوین در روز یک شنبه به سقف ۱۰۶۲۳ دلار رسید.

در حالی که قیمت نتوانست به اولین سطح مقاومت اصلی در ۱۱۵۸۷ دلار برسد، اما برگشت به منطقه ۱۰۵۰۰ دلار حائز اهمیت بود.

در هفته ای که گذشت، روند قیمت در ۵ روز افزایشی بود و در روزهای دوشنبه و چهارشنبه به ترتیب ۱.۱۸ و ۱.۱۲ درصد رشد داشت. اما قیمت در روزهای سه شنبه و یکشنبه(هفته میلادی) به ترتیب ۲.۳۹ و ۱.۲۱ درصد کاهش یافت و همین روند صعودی را محدود کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین در هفته پیش رو

بیت کوین باید از کاهش قیمت به سطح پیوت ۱۰۲۷۹ دلار جلوگیری کند تا روند صعودی آن به سمت اولین سطح مقاومت در ۱۰۶۵۷ دلار تقویت شود.

بیت کوین برای شکست سقف هفته گذشته در ۱۰۶۲۳ دلار به حمایت گسترده بازار نیاز دارد.

اولین سطح مقاومت اصلی در ۱۱۰۰۰ دلار احتمالا مانع ادامه روند صعودی خواهد شد و قیمت را به سطح های پایین تر کاهش خواهد داد.

در صورت شکست به بالای این سطح، بیت کوین می تواند قبل از هرگونه کاهش، دومین سطح مقاومت اصلی در ۱۱۰۱۹ و همچنین سطح مقاومت ۱۱۵۰۰ دلار را تست کند.

عدم موفقیت در جلوگیری از برگشت قیمت به سطح پیوت ۱۰۲۷۹ دلار منجر به کاهش قیمت به اولین سطح حمایت اصلی در ۹۹۳۵ دلار خواهد شد.

بیت کوین برای جلوگیری از ادامه روند نزولی باید قیمت را در بالای منطقه ۹۵۰۰ دلار نگه دارد. دومین سطح حمایت اصلی در ۹۵۳۸ دلار مانع کاهش بیشتر قیمت خواهد شد.

در حال حاضر، بیت کوین در حدود سطح ۱۰۳۴۰ دلار معامله می شود. با آغاز روز دوشنبه، بیت کوین روند نزولی گرفت و از سطح ۱۰۳۳۱ دلار به کف ۱۰۲۵۹ دلار رسید.

بیت کوین در ابتدای هفته سطح های اصلی حمایت و مقاومت را تست نکرد.

بیت کوین
نمودار ۱ روزه بیت کوین

اتریوم در هفته گذشته

اتریوم از دوشنبه گذشته تا تاریخ ۱۳ سپتامبر ۳.۸۹ درصد رشد داشت. قیمت این ارز تا حدودی ۱۱.۰۴ درصد از کاهش دو هفته قبل خود را جبران کرد و روز یک شنبه را با سطح قیمتی ۳۶۶.۵۸ دلار به پایان رساند.

اتریوم هفته پر نوسانی را آغاز کرد. قبل از ایجاد سطح حمایت، قیمت در روز دوشنبه هفته گذشته به پایین ترین سطح در ۳۲۳.۱۷ دلار رسید.

اولین سطح حمایت اصلی در ۲۷۹ دلار مانع کاهش بیشتر قیمت شد و قیمت در پایان روز ۰.۲۷ درصد بازیابی شد.

روند نزولی در روز سه شنبه قیمت را به شدت کاهش داد و به زیر منطقه ۳۳۰ دلار رساند. با وجود کاهش ۴.۵۹ درصدی قیمت در این روز، سطح های اصلی حمایت از کاهش بیشتر قیمت این ارز جلوگیری کردند.

اتریوم با ایجاد سطح های حمایت در اواسط هفته گذشته، به بالاترین سطح قیمتی در ۳۹۰.۴۱ دلار رسید، اما به سطح های پایین تر کاهش یافت.

اتریوم موفق نشد قیمت را به اولین سطح مقاومت اصلی در ۴۵۸ دلار برساند و به سطح فیبوناچی اصلاحی ۳۸.۲ درصد (۳۶۷ دلار) کاهش یافت. این ارز هفته گذشته را در سطح قیمتی ۳۶۶ دلار به پایان رساند.

در هفته قبل، اتریوم ۵ روز روند نزولی داشت. قیمت این ارز در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به ترتیب ۴.۰۴ درصد و ۴.۸۳ درصد افزایش یافت. اما کاهش ۴.۵۹ درصدی روز سه شنبه و همچنین کاهش ۵.۴۷ درصدی روز یکشنبه، روند صعودی قیمت را محدود کردند.

اتریوم در هفته جاری

اتریوم باید از سطح پیوت ۳۶۰ دلار و سطح فیبوناچی اصلاحی ۳۸.۲ درصد (۳۶۷ دلار) عبور کند تا روند صعودی آن به سمت اولین سطح مقاومت اصلی در ۳۹۷ دلار تقویت شود.

اتریوم برای شکست سقف هفته گذشته در ۳۹۰.۴۱ دلار نیاز به حمایت گسترده بازار دارد. اولین سطح مقاومت اصلی مانع ادامه روند صعودی قیمت خواهد شد.

در صورت شکست به بالای این سطح مقاومت، اتریوم احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی در ۴۵۷ دلار را قبل از هرگونه کاهش تست خواهد کرد.

عدم موفقیت در عبور از سطح پیوت ۳۶۰ دلار، احتمال کاهش قیمت به سمت اولین سطح حمایت اصلی در ۳۳۰ دلار وجود دارد.

برای جلوگیری از کاهش بیشتر، اتریوم باید مانع رسیدن قیمت به زیر منطقه ۳۰۰ دلار شود. دومین سطح حمایت اصلی در ۲۹۳ دلار است.

در حال حاضر، اتریوم در حدود سطح ۳۶۴ دلار معامله می شود. اتریوم روز دوشنبه را با روند نزولی شروع کرد و در ابتدای صبح قیمت آن از سطح ۳۶۶.۵۸ دلار به ۳۵۵.۶۶ دلار رسید.

اتریوم در ابتدای هفته سطح های اصلی حمایت و مقاومت را تست نکرده است.

منبع

www.fxempire.com
مشاهده خبر در سایت منبع

0
اشتراک گذاری:
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی الفاظ رکیک و توهین آمیز یا مغایر با قوانین کشور و شئونات اسلامی باشند، منتشر نمی شوند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظری برای نمایش وجود ندارد.