ایسنا

نظارت بر ۱۳۵ هزار مصوبه سالانه شوراهای اسلامی شهرهای کشور

مهدی جمالی نژاد در گفت وگو با ایسنا، در تشریح روند نظارت بر عملکرد شوراها و شهرداری ها در سطح کشور گفت: در سال گذشته ۴۷ هزارو ۳۴۴ جلسه شوراهای اسلامی شهرهای کشور برگزار شده که حاصل آن ۱۳۵ هزارو ۱۵۹ مصوبه بوده است و از این میان ۱۱۱ هزارو ۵۹۳ مصوبه تایید شده است. همچنین تعداد مصوبات مورد اعتراض هیات تطبیق نیز ۲۳ هزارو ۵۶۶ مصوبه بوده است.
وی افزود: از میان مصوبات اعتراضی هیات تطبیق ۸۵۴ مصوبه مورد اصرار شوراها قرار گرفته است و ۵۴۴ مصوبه نیز با اصرار شوراها به هیات حل اختلاف ارجاع شده است. به این ترتیب نظارت دقیقی بر روی مصوبات شوراها و شهرداریها اعمال می شود.
وی ادامه داد: میزان دستگیریها در حوزه شهرداریها در سال های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸، در حدود یکصدم درصد شاغلین این نهادها یعنی ۴۴۳ نفر بوده است.
معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود بر لزوم آموزش و پژوهش در حوزه شهرداری ها اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ارزیابی و هدایت ۴۰۰ پروژه‌ مطالعاتی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها انجام شده است. همچنین ۵۵ پروژه‌ مطالعاتی ملی و یک هزارو۶۹۰ پروژه استانی و۴۰ گزارشات علمی و تخصصی تهیه شده است.

وی از ارتقا سرانه آموزش دهیاری ها خبر داد و افزود: سرانه آموزش دهیاری ها به ۳۳ ساعت و شهرداران و کارکنان شهرداری‌ها به ۴۲ ساعت افزایش یافته است. همچنین ۵۵ عنوان کتب علمی و تخصصی در حوزه‌ی مدیریت شهری و روستایی و ۷۵ عنوان ماهنامه‌ها و فصلنامه‌های تخصصی منتشر شده است و آموزش ۱۲۶هزار نفر اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها با همکاری دفاتر متناظر در استانداری های سراسرکشورانجام شد.

جمالی نژاد در بخش دیگری از صحبت های خود در تشریح روند اقدامات حوزه منابع انسانی شهرداری ها گفت: در سال گذشته ارتقای شغلی ۲ هزارو ۲۹۸ نفر از کارکنان شهرداری ها و تبدیل وضعیت ۷۰۷ مستخدم پیمانی به رسمی و آزمایشی محقق شد. برگزاری آزمون استخدامی مشاغل آتش نشانی به منظورجذب ۴ هزار نفرآتش نشان درسال ۹۸ برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز شهرداریهای کشور در حوزه آتش نشانی نیز انجام شد.
انتهای پیام

مشاهده خبر در سایت منبع

0
اشتراک گذاری:
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی الفاظ رکیک و توهین آمیز یا مغایر با قوانین کشور و شئونات اسلامی باشند، منتشر نمی شوند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظری برای نمایش وجود ندارد.

بزودی سایت خبرخوان تیترکده، با امکاناتی پیشرفته و تغییرات بسیار گسترده جهت آگاهی هر چه بیشتر کاربران بروزرسانی خواهد شد.رد کردن